Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu, lider özelliklere sahip olan öncü burç olarak bilinir. Tüm burçlar arasında en fazla enerjiye sahip olan, yerinde duramayan, kıpır kıpır olan burçtur. Sabretmesini bilmez, her zaman her şeyin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini arzu eder. Harekete geçmeden önce plan yapmak onlara göre değildir. Öncelikle harekete geçer, daha sonra düşünmeyi tercih ederler. Bu nedenle, "buraya ne için gelmiştim" diyen çok fazla Koç burcu insanı vardır. En belirgin özellikleri arasında inatçı olması vardır. Aldığı kararlardan geriye nadiren dönerler.

Koç burcu yenilikçidir. Sabit düşünmek, geleneklere bağlı kalmak onlara göre değildir. Hemen her konuda yaratıcıdır ve ilgi duydukları bir şeyden anında vazgeçme özellikleri vardır. Bir şeye sürekli olarak ilgi duymaları için daima teşvik edilmeleri gerekir. İlk burç olmalarından dolayı çok fazla enerjiye sahiptirler. Gerek fiziksel, gerek zihinsel olarak yoğunluk söz konusudur. İçlerindeki enerjiyi pozitif şekilde kullanmasını bilir. Koç burcunun enerjisi yüksek olduğu gibi hırsıda fazladır.

Koç burcu her ortamda popüler olma özelliğine sahiptir. Herkesin ilgisini üzerine çekebilir. Konuşma yetenekleri üst düzeydedir ve iletişim yetenekleri sayesinde, konuşurken insanların pür dikkat dinlemesine neden olur. Zaman zaman bencillik gösterebilen Koç burcu, çoğu konuda kendi menfaatini düşünerek hareket eder. Çoğu insan onların bencil olduğunu düşünür ki bu hemen hemen doğrudur. Sürekli insanların kendisi ile ilgilenmesini ve kendisine ilgi göstermesini ister.

Koç burcu çoğu zaman özensiz davranışlar sergiler. Ne kadar özenli olduklarını düşünseler bile özen göstermeyi bile unutabilirler. Akılları bir karış havada gezen çok fazla Koç burcu insanı vardır. Onlar nasıl istiyorsa öyle davranır ve kimseyi umursamaz. Çoğu insan onun düşüncesiz ve dikkatsiz olduğundan dert yanar ancak Koç burcu planlı hareket etmeyi sevmediği için dilediği gibi yaşar ve dilediği gibi hareket eder. Onu bu konuda kısıtlamak mümkün değildir.

Koç burcu genel olarak zekidir ve mantığı ile hareket eder. Duygularını ikinci plana atar ve her konuda savaşçı ruhları vardır. Dışa dönük yapıları vardır ve ne yaşıyorsa yüzlerinden ve sözlerinden belli olur. İçlerindeki enerji hiç bitmez. Çok konuşan Koç burcu insanları, zaman zaman karşısındaki insanı kırabilecek kadar patavatsız olabilir. Koç burcu hayatın güzellikleri ile ilgilenir. Renkli kişilikleri vardır ve her zaman eğlenmek ister. Onların deli dolu olduğunu düşünenler asla yanılmaz. Rutin yaşantı, sürekli aynı yerde durmak, masa başında çalışmak vb. durumlar ona göre değildir. Günün her anında eğlenmek ister.

Koç burcu insanlarında doğallık görülür. Zaten dilediği gibi yaşayan bu burcun insanlarında yapmacık davranışlar görmek çok zordur. Koç burcu insanları her konuda girişkendir ve kimseden, hiçbir şeyden çekinmez. Onun tek amacı vardır, hayattan zevk almak. İnsanların kendisi hakkında ne düşündüğünü pek umursamaz. Onun arkasından konuşanları bile umursamaz çünkü en iyisi olduğundan emindir. Koç burcu yenilik ihtiyacındadır ve hayatlarında sürekli farklılık olsun ister. Yalandan ve gizlilikten hoşlanmayan Koçlar, kimsenin kendisine yalan söylemesini istemez.

Koç burcu özgürlüğü için yaşar. Aşk, iş ya da aile hayatında özgürlüğünün elinden alınmasına asla dayanamaz. Kısıtlandığını anladıklarında yıkıcı ve kırıcı olabilir. Onun savaşçı ve mücadeleci yönünü ortaya çıkartmak pek akıllıca olmaz. Damarına basılmadıkları sürece toleranslı ve sıcakkanlıdırlar. Hemen herkese yardım etmek ister, herkesin en iyisine sahip olmasını arzular. O her konuda umursamaz gibi görünebilir ancak iç dünyalarında ne yaşadıklarını bir tek kendileri bilir. Koç burcu liderdir, insanları yönetmek ister ve bu konuda da oldukça başarılıdır. Emir almak onlara göre değildir. Dertleri ve istekleri; hayattan zevk almak, kısıtlanmamak ve mutlu olmaktır.

Koç Burcu Özellikleri