Koç Burcu İş Hayatı

Koç Burcu İş Hayatı 

Koç burcu genellikle bedensel aktivite gerektiren işlere daha yatkındır. Bireysel spor dallarında daha başarılı olurlar ancak, takım uyumu gerektiren spor dallarında öğrenmesi gereken kurallar vardır: uyum ve paylaşma.

Koç burcu içlerinde öfke ve catışma arzusu besler, bu nedenle dövüş sporlarını seçebilirler yada seyretmeye bayılır. Sporcu olduğu zaman fazla rekabete kapılıp, riske girerek sakatlık yaşayabilirler. Sakatlık yaşamak istemiyorlarsa duygularını kontrol etmeyi öğrenmeliler.

İş kurallarına ve disiplinine ayak uydurur bunu da alışkanlık haline getirirse polislik, askerlik, zabıtalık gibi meslekleri rahatlıkla yapabilir. Koç haksızlıkla mücadele etme yapısıyla bu gibi mesleklerde mutlu ve başarılı olacaktır.

Yapıcı, üretken ve çalışkanlık dediğimizde aklımıza hemen Koç gelir. Minnet ve bağlılık yükü çekmek istemeyen Koç burcu, kendi hayatlarını kazanmak ister. Koçlar genellikle kendi işinin sahibi olmak isterler, çünkü emir almaktan ve hizmet etmekten hoşlanmazlar. Üstleri için beğenilmek onlar için pek birşey ifade etmez. El becerisi iyi olan Koçlar, iş ve sanat dalında kolaylıkla başarıya ulaşabilir.

Koçlar emir almaktan hoşlanmıyor olsalarda, kendileri bir işte başarılı olduklarına inanıyorlarsa her alanda çalışabilirler. Tahammül edemedikleri iki şey vardır; haklarının yenmesi ve haksız rekabet.

Koçlar her alanda başarılı olabilir, bunun içinde sabırlı olup başladığı işi sonuna kadar götürmelidir. Haksızlık olarak gördüğü bir konuda fazla tepki gösterirlerse bütün kazanımlarını kaybedebilirler. Aşırı tepkili olmamalarında yarar var.

Koç Burcu İş Hayatı